Słowo “rewitalizacja” to łacińskie “re-vita”, które może być rozumiane, jako przywrócenie do życia i witalności. Definicja ta doskonale charakteryzuje to, czym w medycynie estetycznej jest rewitalizacja skóry.
Z upływem lat wewnętrzne struktury skóry ulegają zmianom, przez co staje się ona wiotka, poszarzała, a nasza twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Są to naturalne procesy starzenia, którym można przeciwdziałać i jeszcze dłużej cieszyć się świeżym, młodzieńczym wyglądem. Takie “supermoce” posiada każdy zabieg rewitalizacji skóry.
Spis treści
Na czym polega rewitalizacja skóry?
Nieustanny stres, palenie papierosów, promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, czy też zaniedbania w prawidłowej pielęgnacji skóry wpływają na pogorszenie jej kondycji. Nie pomaga także naturalny proces dojrzewania i zmian, które z biegiem lat zachodzą w jej strukturach. Skóra traci swój naturalny koloryt, staje się przesuszona, poszarzała i wiotka. Twarz pozbawiona jest blasku i świeżości, pojawiają się na niej niechciane zmarszczki i bruzdy.
W tej sytuacji z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi stymulujące skórę do regeneracji i odnowy. Taka rewitalizacja skóry polega na zastosowaniu profesjonalnych preparatów, które nie tylko opóźniają proces jej dojrzewania, ale także przywracają młodzieńczy, świeży i promienny wygląd.
Rewitalizacja skóry – jakie są i kiedy widać efekty?
Rewitalizacja skóry wymaga wykonania serii zabiegów. Ich ilość uwarunkowana jest rodzajem zastosowanego preparatu. Najczęściej jest to cykl 3-6 zabiegów przeprowadzanych systematycznie co 2-4 tygodnie. Rezultaty rewitalizacji utrzymują się w zależności od rodzaju zabiegu – od 3 do 24 miesięcy. Zabieg wykonujemy nie tylko w obszarze twarzy, ale także na takich okolicach ciała, jak dekolt, szyja, ramiona i dłonie, czyli w obszarach, gdzie procesy starzenia się skóry są najbardziej widoczne.
Pełne efekty widać po wykonaniu zalecanej serii zabiegów. Pacjent odzyskuje głębokie nawilżenie skóry, a co za tym idzie – wzmocnienia się jej napięcie, jędrność, redukują zmarszczki i rozjaśnia koloryt. Okolice poddane zabiegom rewitalizacji wyglądają zdrowo i młodzieńczo. Jeśli rewitalizacji poddana była twarz, efektem zabiegu jest jej wypoczęty, odmłodzony wygląd. Zabiegi rewitalizacji “odejmują” naszym pacjentom co najmniej kilka lat.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu rewitalizacji skóry
Rewitalizacja skóry to zabiegi, do których zachęcamy szczególnie osoby w przedziale wiekowym 30-60 lata. Jest to czas, gdy skóra zaczyna tracić swoją dawną kondycję i pojawiają się pierwsze objawy jej starzenia. Zabieg rewitalizacji doskonale sprawdza się także u osób z przebarwieniami, uszkodzeniami posłonecznymi, narażonych na negatywne oddziaływanie czynników takich, jak przewlekły stres, dym tytoniowy, alkohol, mała ilość snu lub brak zdrowej diety.
Zabiegi tego rodzaju należą do bardzo bezpiecznych i małoinwazyjnych. Należy jednak zauważyć, że posiadają pewne przeciwwskazania. Tej formy rewitalizacji skóry nie wykonujemy w sytuacji:
- ciąży i okresu laktacji,
- aktywnych infekcji i problemów skórnych w obszarze zabiegu, np. opryszczka, rozległy ropny trądzik,
- problemów z krzepnięciem krwi,
- alergii na składniki zawarte w stosowanych preparatach,
- niektórych chorób, np. nieunormowana cukrzyca.