Wygładzanie zmarszczek w BASMA to prosty, bezpieczny i dający długotrwałe efekty zabieg – bez konieczności wykonywania inwazyjnych operacji plastycznych. Jest to również obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Daje spektakularne efekty – zwłaszcza przy usuwaniu zmarszczek mimicznych.

Spis treści
Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek?
Wygładzanie zmarszczek polega na domięśniowej iniekcji naturalnego, oczyszczonego białka, które unieruchamia mięśnie twarzy. W rezultacie następuje odprężenie mięśni mimicznych oraz wygładzenie zmarszczek. Cały zabieg trwa od dziesięciu do kilkunastu minut.
Wygładzanie zmarszczek poprzedzone jest schłodzeniem i – jeśli pacjent sobie zażyczy – znieczuleniem skóry specjalnym kremem. W zależności od tego, na którym miejscu ma być wykonywany zabieg, wykonuje się inną liczbę iniekcji. Substancja relaksująca mięśnie podawana jest precyzyjnie i delikatnie, a cały zabieg odbywa się w pełni sterylnych, higienicznych i bezpiecznych warunkach.
Po zakończeniu zabiegu skórę ponownie się schładza oraz smaruje kremem z witaminą K. Zapobiega ona wystąpieniu zasinień, które mogą powstać przez ingerencję w skórę i mięśnie.
Efekty wygładzania zmarszczek
Pierwsze efekty zabiegu są zauważalne już po 2-3 dniach, jednak na ostateczny rezultat należy poczekać kilka tygodni. Twarz uzyskuje wypoczęty, odświeżony wygląd, a rysy są łagodniejsze. Skóra staje się zrelaksowana, wygładzona i wygląda dużo młodziej. Przy tym wszystkim naturalna mimika twarzy zostaje zachowana.
Rezultaty wygładzania zmarszczek utrzymują się nawet do pół roku, po czym stopniowo znikają. Jeśli zabieg powtarza się regularnie, efekty utrzymują się dłużej. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nasze nawyki mimiczne ulegają w tym czasie zmianie.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Wskazania do zabiegu usuwania zmarszczek to przede wszystkim:
- zmarszczki wokół oczu (tzw. “kurze łapki”),
- zmarszczki poziome czoła,
- zmarszczka pionowa między brwiami (tzw. “lwia zmarszczka”),
- zmarszczki palacza,
- zmarszczki królicze (zmarszczki po obu stronach nosa),
- bruksizm,
- migreny,
- nadmierna potliwość.
Odradza się wykonywanie zabiegu usuwania zmarszczek w przypadku aktywnych stanów zapalnych w organizmie oraz podczas ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są też:
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- choroby skóry w tych miejscach, na który ma być wykonany zabieg
- zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych (np. miopatie).
- jeśli jesteśmy w trakcie terapii aminoglikozydami,
- choroby psychiczne.