Nakładki Invisalign

Aparat ortodontyczny kojarzy się większości pacjentów z “drutami”. Są osoby, u których założenie tradycyjnego aparatu stałego jest niemożliwe z różnych powodów. Jednym z nich może być zbyt mocno zniszczone szkliwo zębów. Niektórzy nie decydują się na aparaty ze względów estetycznych. Na szczęście, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii, mamy dla Państwa idealne rozwiązanie!

invisalign nowy dwór gdański

Czym są nakładki Invisalign?

Tradycyjny aparat jest mocowany na zębach, do których przykleja się zamki, przez które przeciąga się drut. Aparat jest przez to bardzo widoczny podczas mówienia i uśmiechu. Pacjent nie może go zdjąć w dowolnym momencie. Higiena jamy ustnej jest dosyć wymagająca. Nie można pozwolić sobie na jedzenie twardych produktów.

Aparat Invisalign to nakładka prostująca zęby, którą w dowolnym momencie można zdjąć. Ponadto nakładka jest przezroczysta i praktycznie niewidoczna! Na czas mycia zębów i czyszczenia przestrzeni międzyzębowych można ją swobodnie wyjąć. To nadal nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Jest jeszcze jedna, bardzo istotna – czas leczenia aparatem Invisalign jest znacznie krótszy niż w przypadku leczenia tradycyjnym aparatem stałym.

Jak wygląda leczenie wad zgryzu nakładkami Invisalign?

Nakładki prostujące na zęby leczą wady w postaci:

  • stłoczeń,
  • nadgryzu pionowego,
  • przodozgryzu,
  • zgryzu krzyżowego,
  • szparowatości,
  • zgryzu otwartego.

Dzięki nim można dokonywać korekty i uzyskać efekt prostych zębów.

Na proces leczenia nakładkami Invisalign składa się kilka etapów:

  • Krok 1: Spotkanie z lekarzem, który za pomocą skanera iTero wykona szybki, bezpieczny i niezwykle precyzyjny skan zębów. We współpracy z pacjentem opracuje plan leczenia, oszacuje koszt oraz zaprezentuje wizualizację efektu, jaki zostanie osiągnięty po zakończeniu leczenia. Jeżeli pacjent akceptuje proponowane rozwiązanie, przechodzimy do kroku 2.
  • Krok 2: Zamówienie indywidualnych nakładek prostujących zęby dla całego procesu leczenia. Ilość nakładek jest inna u każdego pacjenta, w zależności od postawionej diagnozy.
  • Krok 3: Przekazanie nakładek pacjentowi wraz z instruktażem ich zakładania i zdejmowania. Pacjent powinien nosić je 20-22 godziny na dobę. Ich wymiana następuje z reguły co 7-10 dni.
  • Krok 4: Wizyty kontrolne odbywają się co 6-8 tygodni, zgodnie z ustalonym harmonogramem. W trakcie nich lekarz ocenia postęp leczenia oraz przekazuje pacjentowi kolejny komplet nakładek.

Ile trwa leczenie ortodontyczne aparatem Invisalign?

Czas jest różny u każdego pacjenta i jest uzależniony od złożoności wady i sumienności pacjenta. Z reguły trwa od 12 do 18 miesięcy.

Efekty leczenia nakładkami Invisalign

Dzięki aparatowi Invisalign pacjent może cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem bez konieczności wykonywania bolesnych niekiedy wycisków, noszenia tradycyjnego aparatu stałego oraz bez konieczności stosowania ograniczeń dietetycznych. Nakładki Invisalign nie wpływają również na sposób mówienia. Jedynie na początku, zanim pacjent nie przyzwyczai się do ich obecności, może stwarzać pewne trudności. Pacjenci, którzy korzystają z tego typu rozwiązania są zachwyceni efektami i przede wszystkim dyskrecją tego rozwiązania. Za jego pomocą można leczyć nawet złożone wady zgryzu.

Opinie naszych pacjentów

Napisz do nas

Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.