Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w terapii anti-aging. Ich rolą jest opóźnienie efektów starzenia się skóry oraz zapewnienie zdrowego i promiennego jej wyglądu przez długi czas. Stymulatory tkankowe poprawiają jędrność, gęstość i jakość skóry dzięki stymulacji jej komórek, kolagenu i elastyny. Taka obudowa struktur skóry to pewne efekty odmłodzonego wyglądu.
Spis treści
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe to szeroka grupa preparatów biostymulujących. Dobierane są indywidualnie do potrzeb i problemów skóry pacjenta, ponieważ każdy z preparatów może posiadać odmienny skład i mechanizm działania. Poza tym takie substancje czynne mogą być podane z wykorzystaniem różnych technik iniekcji, różnić się od siebie uzyskanym efektem oraz jego trwałością.
Stymulatory tkankowe nie zaliczają się do klasycznych wypełniaczy. W odróżnieniu od nich po zabiegu skóra nie nabiera efektu wolumetrycznego (wypełnionego). Dzięki temu rezultaty są jeszcze bardziej naturalne i nie wpływają na zmianę rysów twarzy. Kolejną przewagę nad wypełniaczami zyskują pod względem trwałości uzyskanych rezultatów. Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów efekty utrzymują się około 1-1,5 roku. Następnie wystarczy wykonać raz na kwartał 1 zabieg podtrzymujący uzyskany efekty.
Jakie efekty uzyskamy dzięki symulatorom?
Zabieg polega na podaniu indywidualnie dobranych stymulatorów w formie iniekcji bezpośrednio do skóry właściwej. Pomijana jest tzw. bariera naskórkowa, dzięki czemu cząstki aktywnej formuły docierają wprost do celu i dają spektakularne efekty. Iniekcja może mieć formę mezoterapii igłowej lub innych, delikatnych technik.
Zabieg pozwala poprawić kondycję skóry i zapobiegać jej wiotczeniu. Utrata jędrności skóry prowadzi do zaburzeń naturalnego, młodzieńczego wyrazu twarzy. Dzięki zabiegom z użyciem stymulatorów tkankowych skóra staje się na nowo elastyczna, silnie nawilżona i jędrna. Zabieg można wykonać wokół oczu, zagęszczając wiotką i pomarszczoną skórę w ich okolicy. Stymulatory tkankowe dają także możliwość podkreślenia owalu twarzy, uwydatnienia kości policzkowych, redukcji drugiego podbródka i tzw. chomiczków, a przede wszystkich niwelowania zmarszczek – również tak głębokich, jak te na szyi. Można powiedzieć, że zabieg tego typu daje naturalne rezultaty liftingu skóry.
Dla kogo przeznaczone są stymulatory tkankowe?
Zabiegi medycyny estetycznej, w których wykorzystujemy symulatory tkankowe, pozwalają uzyskać wyraźnie widoczne efekty przy minimalnej inwazyjności ich przeprowadzenia. Do tego jest to procedura gruntownie przebadana, a więc bezpieczna. Zastosowane w niej substancje są biokompatybilne, czyli nie wpływają negatywnie na organizm ludzki. Nie wymagają nawet wykonania prób uczuleniowych.
Zabieg z wykorzystaniem symulatorów tankowych dedykowany jest osobom ze skórą dojrzałą, aby odwrócić efekty utraty jej gęstości i jędrności, a więc przeciwdziałać rezultatom jej starzenia się. Tego rodzaju terapia doskonale sprawdza się także jako zabieg profilaktyczny, z którego mogą korzystać pacjenci dużo młodsi, nawet dwudziestoparoletnim.